Jdi na obsah Jdi na menu
 


Černá listina hříchů

30. 10. 2006

Dnes ráno moje panička dospěla k závěru, že je nejvyšší čas založit „černou listinu mých hříchů“..... ( i když ještě včera tvrdila, že okousaný dřevěný obklad na domě a „načnuté“ dřevěné obložení dveří, k tomu není dostatečným důvodem).

Zatím prý nemám tak vysoké skóre jako Fali, když byl v mém věku, ale prý se dost snažím a proto je potřeba („pro pořádek“) začít to zapisovat.

 

autor fotog. Lucka S.

Takže:

okousal jsem zahradní lavičku ze všech stran a roh dřevěného obložení na domě

(nikdo mi neřekl, že se to nesmí a mě zrovna rostly „dospělácké“ zuby)

...škody zatím vyčísleny nebyly, neboť se prý očekává, že ve své činnosti budu ještě pokračovat

 

okousal jsem spodní dřevěnou lištu a krajní lištu z dřevěného obkladu na dveřích ze zahrady

(stejně jsou to dveře staré a páníček chtěl udělat nové, jenže panička tvrdila, že dveře musí ještě nějakou dobu vydržet....nu, zdá se, že už nebudou muset vydržet)

...škody zatím vyčísleny nebyly...prý až podle toho, kolik budou stát dveře nové.

„načnul“ jsem popruhy na Falkovém postroji

(a protože se popruhy postroje po mém zásahu asi brzy přetrhnou a bude nutno zakoupit postroj nový, je možno konstatovat, že  Falouš na tom naopak „vydělá“, protože bude mít nový postroj) 

....... škoda za cca 150 Kč

 

rozcupoval jsem roh koberce na chodbě

(páníček stejně pořád říká, že ty „hadry na zemi“ jsou k ničemu....teď bude mít alespoň panička důvod, aby koberec vyhodila, aniž by ji přitom trápily výčitky svědomí z plýtvání)

....škoda nebyla vyčíslena, neboť koberec měl pouze „zůstatkovou hodnotu“

strhnul jsem na zem napařovací žehličku

(nemůžu za to, že po zaznění domovního zvonku jsme se s Tomem oba zvědavě nahrnuli k oknu a zamotali se do šňůry od žehličky .... naštěstí nebyla zapnutá a tudíž horká ...v podstatě se jí, až na jeden ulomený pant, vlastně nic nestalo)

...panička škodu nevyčíslila a řekla, že žehličku může používat dál.....kéž by tohle mohl říci i páníček o svém kbelíku na nástražní rybky .....

prokousal jsem díry do speciálního kbelíku na nástražní rybky.....a pak, když už bylo jasné, že není použitelný, jsem mu ještě překousal popruh (ucho)

(páníček stejně nedávno říkal, že by si chtěl pořídit kbelík nový a panička prohlásila, že nechápe proč, když ten starý je pořád dobrý a nic mu nechybí.....nu, tak teď už dobrý není a chybí mu ucho a kus dna)

...škoda byla našimi rodinnými rybáři vyčíslena na cca 500,- Kč

 

Obrazek

 

To, co se ale vyčíslit nedá, je Falkovo bolestné za okousané uši, tlapky a ocásek.

 

Obrazek